KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13568040
nr 1356 8040
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 20x17cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
måndag 26 oktober 2020
kl 20:50:43
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman